Szukaj
Znajdujesz się tutaj: Supremus » Wiedza » Audio-Video » Multiroomy

Multiroomy

Multiroom to jeden zintegrowany system audio dla całego lub części budynku, który pozwala słuchać różnej muzyki w różnych strefach (najczęściej strefa jest tożsama z pomieszczeniem) w tym samym czasie. W system taki zazwyczaj wchodzą wzmacniacz / -e wielostrefowe oraz źródła dźwięku takie jak tunery radiowe, serwery muzyczne, odtwarzacze blu-ray i inne. Przy czym wiele z nich zapewnia więcej niż jeden strumień dźwięku (np. serwer muzyczny 4 strumieniowy).

Na rynku dostępnych jest wiele interesujących rozwiązań. Różnią się one ilością obsługiwanych stref, konfiguracją sprzętu, obsługą źródeł jak i ceną. Jednak przy wyborze konkretnego produktu, zasadniczą sprawą jest czy ma być to niezależnie działający system audio czy jednak istotny składowy element zintegrowanej instalacji domu. Jest to ważne nie tylko ze względu na niepotrzebne powielanie klawiatur / paneli na ścianach, ale również ze względu na współpracę z resztą automatyki. Niech przykładem będzie tu prostu przypadek dzwonka do drzwi, który jednocześnie wycisza muzykę na określoną okres czasu, gdy gość stojący przed wejściem z niego skorzysta.


 

Supremus 

Aleja Spółdzielczości Pracy 36, 20-147 Lublin
tel.: 81 441 77 11
tel. kom.: 501 632 236
email: info@supremus.pl

© Supremus - 2014. Projekt i wykonanie - Freeline.

facebook
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij