Szukaj
Znajdujesz się tutaj: Supremus » Wiedza » Crestron » Możliwości i charakterystyka systemu

Możliwości i charakterystyka systemu

System Crestron jest oferuje możliwość sterowanie automatyką budynkową oraz instalacji AV. W swojej ofercie ma szeroki wybór asortymentu, który sprosta nawet najbardziej wymagającemu klientowi. Zawierają się w niej:

- panele dotykowe przewodowe i bezprzewodowe 
- piloty i klawiatury sterownicze
- sterowniki, karty i moduły wykonawcze
- procesory, przełączniki i dystrybutory sygnałowe
- wzmacniacze i procesory audio
- sterowniki oświetlenia
- osprzęt: przyłącza, puszki, czujniki, itp. 

W zasadzie jego funkcjonalność ogranicza jedynie wyobraźnia.

Użytkownik systemu może sterować domem, kinem czy salą konferencyjną za pomocą paneli dotykowych, aplikacji na urządzenia mobilne, klawiatur czy komputera PC. Nie ma żadnych przeszkód do rozbudowania sytemu tak, by z systemu kina domowego uczynić system sterowania całym budynkiem czy kompleksem budynków.

Elementem podstawowym jest procesor który przetwarza wszystkie dane i sygnały od innych elementów. Jest to system scentralizowany, a co za tym idzie, cały program i wszystkie funkcje realizowane są w jednostce centralnej. Pozostałe urządzenia są połączone przez czterożyłową magistralę w topologii drzewa lub przez sieć LAN natomiast samo sterowanie urządzeniami zewnętrznymi odbywać sie może poprzez TCP / IP, RS232 / 485, infrared - IR, wejścia / wyjścia binarne lub analogowe. Oprócz tego firma dostarcza szereg bramek komunikacyjnych z innymi systemami, dzięki czemu możemy sterować na przykład systemem oświetlenia DMX lub DALI.

Prawdziwe jednak możliwości pokazują się przy obecności systemów audiowizualnych, gdzie nie ma on sobie równych. Przeglądanie serwerów muzycznych, czy pełne sterowanie urządzeniami jak wzmacniacz, tuner radiowy, projektor, serwisy muzyczne oraz wiele innych. Oprócz tego może on pobierać informacje z serwisów internetowych dostarczając aktualnych informacji bezpośrednio z internetu.

Dodatkowym rozszerzeniem jest tak zwana sieć infinet (sieć typu mesh), dzięki czemu istnieje możliwość sterowanie urządzeniami, gdzie brakuje wcześniej przygotowanych przewodów.

 

 

 

Supremus 

Aleja Spółdzielczości Pracy 36, 20-147 Lublin
tel.: 81 441 77 11
tel. kom.: 501 632 236
email: info@supremus.pl

© Supremus - 2014. Projekt i wykonanie - Freeline.

facebook
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij