Szukaj
Znajdujesz się tutaj: Supremus » Wiedza » Systemy bezpieczeństwa » DSO

DSO

DSO czyli Dźwiękowy System Ostrzegawczy jest systemem nagłośnienia budynku, którego głównym zadaniem jest możliwość ostrzegania ludzi w nim przebywających przed różnymi zagrożeniami takimi jak: pożar, przekroczenie stężenia spalin i wiele innych. Systemy te są dedykowane dla dużych obiektów (centra handlowe, hale sportowe, kina, teatry itd.), a obowiązek ich stosowania wynika z Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. 2006 Nr 80, poz.563).

Ze względu na rolę jaką pełnią systemy DSO, ich wszystkie elementy (głośniki, przewody, materiały instalacyjne) muszą charakteryzować się wysoką niezawodnością oraz odpowiednio dużą odpornością na skutki pożaru. Z tego też względu wszystkie użyte produkty muszą posiadać odpowiednie certyfikaty wydawane przez Centrum Naukowo - Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej (CNBOP).

W zależności od przeznaczenia obiektu, w czasie normalnej pracy systemu DSO (brak alarmów), często wykorzystywany jest on do odtwarzania muzyki, nadawania komunikatów, reklam, informacji o promocjach i innych.


 


 

Supremus 

Aleja Spółdzielczości Pracy 36, 20-147 Lublin
tel.: 81 441 77 11
tel. kom.: 501 632 236
email: info@supremus.pl

© Supremus - 2014. Projekt i wykonanie - Freeline.

facebook
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij