Szukaj
Znajdujesz się tutaj: Supremus » Oferta » Oszczedność energii

Oszczedność energii

Podczas projektowania domu lub innego obiektu powinno się mieć na uwadze, że system zarządzania instalacjami oprócz wygody niesie za sobą oszczędności energii. Realizują się one w różny sposób i w poszczególnych częściach inteligentnej instalacji.

Oszczędności winikające ze sterowaniem oświetleniem i zasilaniem urządzeń.
Częstym przypadkiem jest niepotrzebnie załączone oświetlenie. System może wyłączać oświetlenie ogrodowe/elewacyjne o świcie zaś wychodząc z domu mamy możliwość wyłączyć cały dom odcinając zasilanie od licznych urządzeń, które w stanie czuwania cały czas zużywają energię elektryczną mimo, iż przez większość czasu są nieużywane. Automatyczne załaczanie oświetlenia przez czujniki ruchu, po wykryciu ruchu i wyłaczenie po nastawionym czasie (klatki schodowe, korytarze, garaze, łazienki, toalety, garderoby, oświetlenie zewnętrzne). Załaczenie oświetlenia po wykryciu obecności przez czujniki obecności z pomiarem natężenia i dostosowanie do oświetlenia naturalnego (stanowiska pracy w biurach). Zmniejszenie natężenia oświetlenia za pomocą ściemniacza (salon TV, korytarz, kuchnia). Korzyści ekonomiczne przy zastosowaniu czujników ruchu, obecności i ściemniaczy mogą sięgnąc do 30% kosztów oświetlenia!

Oszczędności wynikające ze sterowania ogrzewaniem są jeszcze większe. System dba o to, aby optymalnie utrzymywać stałą temperaturę bez niepotrzebnego przegrzewania pomieszczeń. Ponad to porządana temperatura może być automatycznie zmniejszana (lub zwiększana) w zależności od pory dnia i/lub nieobecności użytkowników w domu przez co jest zużywane tyle energii, ile faktycznie jest niezbędne.

Integrując wszystkie systemy w budynku: ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja, rekuperacja, oświetlenie, żaluzje/rolety uzyskujemy możliwość optymalnego wykorzystania energii i eliminujemy wzajemne zwalczanie systemów np. grzania i chłodzenia.

Zintegrowanie systemów w budynku może przynieść do 45% realnych oszczędności ogólnych kosztów budynku!

Supremus 

Aleja Spółdzielczości Pracy 36, 20-147 Lublin
tel.: 81 441 77 11
tel. kom.: 501 632 236
email: info@supremus.pl

© Supremus - 2014. Projekt i wykonanie - Freeline.

facebook
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij